Експерти от Регионална дирекция по горите – Стара Загора посетиха летния лагер за деца от 1-ви до 4-ти клас към Зоопарк Стара Загора и проведоха образователна среща, посветена на горите и тяхното опазване.
По време на инициативата децата се запознаха с разнообразни растителни и животински видове, които обитават горските екосистеми, както и с дейността на лесовъдите и тяхната важна роля в грижата за гората. Специалистите разказаха за значението на горите за околната среда и необходимостта от тяхното съхраняване за бъдещите поколения.
Чрез беседи, демонстративни игри и практически занимания участниците научиха любопитни факти за богатството на българските гори и за начините, по които всеки може да допринесе за тяхното опазване.
В края на срещата децата изработиха горски картички от листа на различни дървесни видове, събрани в парка на зоопарка. С творческите си произведения те пресъздадоха впечатленията и знанията, които са придобили по време на заниманията.
Инициативата премина с голям интерес и допринесе за формирането на екологично съзнание и отговорно отношение към природата сред най-малките участници.
Коментари
Публикувай коментар



